po ngarkohet...

Type to search

Një tjetër sukses për Dua Lipën

Show Biz

Një tjetër sukses për Dua Lipën

Ndaje me miqtë

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa është në një moment mjaft të mirë sa i përket karrierës së saj muzikore. Diçka e tillë duket më së miri edhe sa i përket klasifikimeve të saj në listat botërore.

Këtë herë albumi i saj me titull “Dua Lipa” është shpallur nga “Spotify” si më i suksesshmi i të gjitha kohërave. Albumi ka shitur prej 2 vitesh me mijëra kopje.

Albumi u hodh në treg në 2 qershor 2017 nga Warner Bros. Në brendësi të tij ka tetë këngë duke përfshirë “Be the one”, “Hotter than hell”, “Blow Your Mind (Mwah)”, “IDGAF” dhe “New Rules.