po ngarkohet...

Type to search

“U regjistruan 812 pasgoditje”, të dhënat më të fundit nga tërmeti

Aktualitet Kryesore

“U regjistruan 812 pasgoditje”, të dhënat më të fundit nga tërmeti

Ndaje me miqtë

Shqipëria vijon të lëkundet, që prej mëngjesit të 26 nëntorit, kur u regjistrua tërmeti më i fuqishëm i dekadave, me magnitudë 6.4 të shkallës Rihter.

Sipas të dhënave më të fundit të IGJEUM, në vend janë regjistruar plot 812 pasgoditje, një pjesë e të cilave kanë qenë mjaft të forta.

Ndërkohë, IGJEUM sqaron se vetëm gjatë natës së kaluar janë shënuar disa lëkundje, më e madhja me magnitudë 4.4.

Njoftimi i IGJEUM:

Nr total i pasgoditjeve – 812.

Nr total i ngjarjeve te lokalizuara-110.

Numri i ngjarjeve te lokalizuara gjate mbremjes se djeshme dhe mengjesit te sotem – 21, nder te cilat ngjarja me Magnitude me te madhe eshte ajo e ores 22:50:16 ose me ore lokale 23:50:16, me Magnitude = 4.4 te shkalles Rihter, 4 ngjarje kane qene me Magnitude mbi 4 dhe te tjerat nen 3.8.