po ngarkohet...

Type to search

Protesta e opozitës, mijëra qytetarë nisen nga Berati

Politikë

Protesta e opozitës, mijëra qytetarë nisen nga Berati

Ndaje me miqtë

Përfaqësues të opozitës janë nisur sot drejt protestës së madhe në Tiranë,për t’ju bashkuar protestës së madhe siç ka deklaruar opozita,që kërkon largimin e Edi Ramës.

Nisja e protestuesve është bërë nga selia e Partisë Demokratike në Berat, ku edhe janë pozicionuar autobuzët që u nisën me protestuesit drejt Tiranës.

6 autobusë dhe 30 automjete të vogla janë nisur me protestues të Partisë Demokratike,ndërkohë që 4 autobuza dhe automjete private janë nisur me protestues të LSI-së.