po ngarkohet...

Type to search

Studentja bie nga avioni, policia: Mund të mos gjendet kurrë

Bota

Studentja bie nga avioni, policia: Mund të mos gjendet kurrë

Ndaje me miqtë

Një studente e Universitetit të Kembrixhit humbi jetën pasi ra nga një aeroplan teksa ishte në një udhëtim studimor në Madagascar. Alana Cutland, 19 vjeç, ra nga një aeroplan i lehta i tipit Cessna teksa po fluturonin mbi Oqeanin Indian. Policia thotë se ka frikë se trupi i saj mbase nuk do të gjendet më kurrë pasi zona është e mbushur me kafshë të egra mishngrënëse.

Gjithsesi forcat e policisë kanë ndërmarrë operacione kërkimi në zonën ku mendohet e ra vajza e re. Hetuesit thonë se studentja britanike hapi derën gjatë kohës së fluturimit teksa në avion gjendej piloti dhe një person tjetër.

Sipas “The Sun” ngjarja ndodhi rreth 10 minuta pas ngritjes, në fillim të këtij muaji. Studentja e Shkencave të Natyrës Biologjike të vitit të dytë ishte duke bërë stazh, por gjeti vdekjen në mes të botës së egër. Familja e saj thotë se janë zemërthyer nga humbja e vajzës së tyre.

 Cambridge University student Alana fell out of a plane and died while on a trip to Madagascar  The Cambridge University had visited the remote area of Anjajavy before the tragedy The student had visited a remote part of northern Madagascar before her death The British student's body has not been found The 19-year-old was holidaying in southern Africa when she tragically passed away  Madagascan police recreate the Alana's final moments while investigating her death Alana fell out a small aircraft which was carrying one other passenger and a pilot